کله گی شارژر برای گوشی موبایل و تبلت

adaptor-mobile-banner

نحوه انتخاب درست کابل و کله گی شارژر برای گوشی موبایل و تبلت:

کله گی شارژر و کابل فابریک درون جعبه، بدون تردید، بهترین نوع شارژر برای دستگاه های قابل شارژ هستند اما در صورتی خرابی یا در دسترس نبودن آن ها چه باید کرد؟

اول به این نکته باید توجه کرد که گوشی و یا تبلت از قابلیت فست شارژ پشتیبانی می‌کنند یا خیر. اگر جواب بله بود باید به سراغ بهترین نوع کابل ها که معمولأ آلیاژ مسی هستند رفت. و باید توجه داشت حداقل آمپر قابل پشتیبانی کابل 2.1 آمپر باشد.

جنس آلیاژ کابل

برای تشخيص آلیاژ کابل با استفاده از آهنربا می‌شود متوجه شد که جنس مس هست یا خیر. زیرا اگر آهنربا کابل را جذب نماید می توان نتیجه گرفت آلیاژ کابل رسانایی خوبی نخواهد داشت و نامرغوب است. در صورت امکان بهتر است که از مرغوبترین و قوی ترین کابل شارژ استفاده شود.

اگر از کابل شارژ فابریک دستگاه شما هم قوی تر باشد مشکلی ایجاد نمی‌کند زیرا کابل شارژ فقط یه انتقال دهنده جریان است. و کله گی شارژ نقش اصلی را در رابطه با این موضوع دارد. کله گی های شارژر با قابلیت فست هم که بر روی آن ها حک شده و قابل تشخیص هستند. اما در صورت امکان بهتر است که با برند اصلی دستگاه شما یکی باشد. بهتر است مدل کله گی شارژ هم مشابه فابریک باشد. زیرا در صورت قوی تر بودن باعث آسیب رسیدن به دستگاه و یا داغ شدن باتری و مدار شارژ می‌شوند.

در صورت ضعیف تر بودن عمل شارژ به کندی پیش می‌رود که آنچنان خوشایند به نظر نمی‌رسد. کله گی های شارژر معمولی حداقل 1 آمپر تا حداکثر 2.1 آمپر که مربوط به تبلت ها می‌شوند هستند. برای خرید آن ها دقت کنید که از کله گی شارژ فابریک دستگاه شما خیلی قوی تر نباشند.

samsung-travel-adapter-mobile-charger-ep-ta13iweugin-white-

بهتر است از کابل هایی که دچار قطعی یا پارگی شده اند استفاده نکنید.

از کله گی های شارژی که بوی سوختگی می‌دهند و یا صدایی از درون آن ها هنگام وصل بودن به پریز برق شنیده می‌شود استفاده نکنید.

هیچگاه برای دستگاه با قابلیت شارژ معمولی از شارژر فست استفاده نکنید. اگر چه در ابتدا بسیار سریع و راحت باتری را شارژ می‌کنند. اما به مرور زمان آسیب جدی به قطعات و باتری میرسانند. در نتیجه همیشه از بهترین و قوی ترین نوع کابل خریداری یا استفاده کنید. همچنین کله گی شارژ را متناسب با دستگاه انتخاب نمایید.

در دستگاه هایی که پس از اتصال آنان به شارژر جدید دچار بهم ریختگی یا قاطی کردن تاچ صفحه می‌شوند، به سرعت آن را از شارژر جدا کرده و از شارژر دیگر یا ضعیف تر استفاده نمایید. زیرا عدم تطابق شارژر با دستگاه باعث این مشکل می‌شود و احتمال آسیب رسیدن به دستگاه زیاد است. سعی کنید هیچگاه از دستگاه در زمان شارژ استفاده نکنید. این کار نه تنها کابل شارژ داغ و دچار استهلاک بیشتر یا حتی سوختگی می‌شود بلکه کله گی شارژ هم گرمتر یا به شدت داغ و باعث آسیب رسیدن به آن می‌شود.

عوارض استفاده از شارژر غیر استاندارد شامل خرابی هارد و مدار شارژ و هاله افتادن بر روی صفحه نمایش در زمان استفاده از آن هنگام شارژ شدن و خرابی یا تورم باتری و… می‌شوند.

برای افرازیش طول عمر باطری لپ تاپ این مقاله را از دست ندهید.


محصولات

مشاهده همه
دیدگاه شما

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.