طول عمر باطری لپ تاپ

laptop-battery-life-2

راه حل های برای طولانی تر کردن عمر باطری لپ تاپ:

با توجه به مزیت قابل حمل بودن لپ تاپ ها، باطری لپ تاپ بسیار حائز اهمیت است. لذا نگهداری و افرایش طول عمر باطری لپ تاپ و افزایش دفعات استفاده از این قطعه حیاتی، بسیار مهم است. به طور کلی باطری لپ تاپ به دو صورت داخلی یا اینترنال و خارجی یا اکسترنال ساخته می شوند. در ادامه به روش های افزایش عمر باطری می پردازیم.

  • یک راه حل برای افزایش طول عمر باطری لپ تاپ جدا از اینکه داری باطری داخلی باشد یا خارجی. مدیریت استفاده یا به نوعی استفاده کمتر از این قطعه است. برای این کار در هر مکان که برق شهری در دسترس می باشد بهتر است از آداپتور دستگاه استفاده شود.
  • راه حلی دیگری که دراستفاده بهینه از باطری لپ تاپ پیشنهاد می شود این است که شارژر باطری لپ تاپ را در حداکثر میزان خود شارژ کرده و در صورت امکان از لپ تاپ جدا کنید و در ماه حدود چند مرتبه باطری را به لپ تاپ وصل کرده و شارژ آن را مصرف کنید و مجددا آن را شارژ کرده و از دستگاه جدا کنید ودر جای مناسب که دارای دما و رطوبت نسبتا کمی باشد ، نگهداری کنید .لازم به ذکر است که محل نگهداری باطری لپ تاپ بر روی طول عمر باطری تاثیر مستقیم دارد. اگر در هنگام شارژ شدن باطری لپ تاپ از دستگاه استفاده کنید، نه تنها آداپتور لپ تاپ آسیب می بیند بلکه مدار شارژ لپ تاپ  و مادربورد آن نیز دچار آسیب می شود.

نکته مهم :

بهتر است در هنگام شارژ شدن لپ تاپ، از لپ تاپ استفاده نکنید و هنگام استفاده از شارژر، باطری را از لپ تاپ جدا کنید.

  • یک باور اشتباه وجود دارد که می‌گوید بهتر است برای مراقبت از باطری لپ تاپ اجازه دهید تا بصورت کامل شارژ آن تمام شود. متاسفانه این باور کاملا غلط است. این حالت به باطری لپ تاپ شوک زیادی وارد می‌کند وحتی ممکن است آسیب شدیدی به باطری لپتاپ شما بزند. بنابراین بهتر است به‌ جای رها کردن باطری تا تخلیه کامل و سپس شارژکردن کامل آن. پس از اینکه شارژ باطری لپ تاپ به ۲۰ یا ۳۰ درصد رسید، آن را شارژ کنید. و پیش از آن که برای مدتی حتی کوتاه روی ۱۰۰ درصد بماند، از برق جدا کنید.
  • از شارژکردن سایر گجت‌ها با لپ تاپ بپرهیزید. متاسفانه پورت یو اس بی USB لپ تاپ برای خیلی ها چیزی فراتر از اتصال حافظه‌های جانبی است. این افراد باور دارند که شارژکردن تلفن همراه، هندزفری های بی سیم، پاوربانک، هدفون یا سایر گجت‌های همراهشان در شرایطی که پریز برق دیگری در دسترس نیست، کار درستی است . شارژکردن تلفن همراه و سایر گجت‌ها با لپ تاپ‌، به باطری و سخت‌افزاراین محصولات آسیب‌های جبران ناپذیری وارد می‌کند. همچنین انرژی بیشتری از لپ تاپ شما می‌گیرد.
  • لازم به ذکر است که آنچه عمر یک باطری لپ تاپ را کاهش می‌دهد، افزایش دمای لپتاپ است. بنابراین بهتر است بیشتر از آن که نگران میزان شارژدهی باطری لپ تاپ خود باشید به کاهش دمای آن بپردازید. چون وقتی لپ تاپ شما داغ می شود، می‌تواند آسیب بسیار زیادی به باطری خود وارد کند. بهتر است بدانید بزرگترین دشمن باطری لپ تاپ‌های امروزی گرما و فشار ناشی از آن است که قدرت باطری را به مرور زمان کاش می‌دهد.
banner-laptop-stock-shiraz

محصولات

مشاهده همه
دیدگاه شما

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.